Na pilíře budoucího Dvorského mostu byly osazeny první ocelové nosníky

30.7.2021
Roman Kořinek

„O postupu prací informoval stavbyvedoucí na včerejším kontrolním dni. Nový Dvorský most se staví na místě bývalého přemostění, které bylo v havarijním stavu a bylo zbouráno. Následně byla založena nová stavba a zabetonovány nosné pilíře,“ vysvětlil Jan Kopál.

Během tohoto týdne jsou na nové pilíře osazovány ocelové nosníky, ze kterých vznikne budoucí mostovka. Nová mostní konstrukce bude mít tři pole a v každém poli je sedm nosníků vážících patnáct tun.

„Osazené nosníky budou spojeny, postaví se kolem nich bednění a budou zality betonem. Tím vznikne za několik týdnů budoucí mostovka. Osazeny jsou již nosníky na dvorské straně a ve středovém poli. Během dneška se budou osazovat nosníky na tuhnické straně, což si vyžádá omezení provozu na přilehlé okružní křižovatce, kde budou dopravu řídit pracovníci stavby,“ doplnil náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík (ODS).

Během instalace nosníků je pro vodáky uzavřena řeka Ohře. Ti ale uzávěru nerespektují a proplouvají staveništěm. Podle zástupců stavby je nezastaví ani bóje v řece nad mostem a plavební značky zákazu proplutí.

„Správně by měli vodáci v označeném místě přistát u břehu a lodě pod stavbu přenést. Problémem asi je, že dnes si loď může půjčit každý a málokdo zná význam plavebních značek,“ dodal Jan Kopál.

Náklady na stavbu mostu jsou vyčísleny na zhruba sto čtyřicet milionů korun. Most má tři pole a je dlouhý přes sto metrů.

Zdroj: vzNepřehlédněte