Na poli u Mikulova vyroste sklad a kanceláře

23.5.2022
Redakce

Na poli o rozloze 5,5 hektaru severozápadně od nádraží v Mikulově se má ve druhé polovině příštího roku začít stavět sklad a kanceláře, vyplývá z dokumentu na Informačním portálu EIA. Pracovat zde má přes 500 lidí v administrativě a téměř 300 ve skladu. Hotovo by mělo být v první polovině roku 2024.

Záměrem, který ubere půdu v zemědělsky intenzivně využívané krajině, je stavba haly o rozměrech 16 tisíc metrů čtverečních, v níž budou kanceláře a 16 různě velkých skladovacích boxů uzpůsobených potřebám firem, jež zde budou v nájmu. Dalších 12 tisíc metrů čtverečních má zabírat zeleň, parkovacích míst má být 100.

Areál bude napojený na Nádražní ulici a v budoucnu by měl po jeho západní části vést dálniční obchvat Mikulova, o jehož stavbě už se mluví více než deset let. Severně přes železniční trať již funguje průmyslová zóna.

Přestože česká krajina je zastavěná velkým množstvím skladů, poptávka po nich je stále vyšší než nabídka. Důvodem je to, že Česko leží na strategickém místě v Evropské unii a je z něj dobře dosažitelná řada evropských trhů. Investorem tohoto nového skladu je brněnská firma IZ-Mikulov.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte