Na prodavače zaútočil mladík kladivem

3.2.2023
Simona Knotková

Policisté dopadli devatenáctiletého muže z Ostravy, který v prodejně potravin surově zaútočil kladivem na prodavače. Obvinili ho z loupeže. Mladíkovi, který je stíhán vazebně, hrozí až dvanáctileté vězení.

„Druhý lednový týden se začali policisté zabývat závažným jednáním tehdy neznámého pachatele. Ten měl v odpoledních hodinách v prodejně potravin v Ostravě surově zaútočit kladivem na prodavače, který se k němu otočil zády, aby mu podal zboží. Druhý útok prodavač vykryl. Neznámý muž z prodejny utekl, aniž by cokoliv odcizil,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská. Prodavač utrpěl život ohrožující poranění a byl převezen do nemocnice. Mladíka nakonec zásahová jednotka zadržela jen několik dnů po loupeži.

Ukázalo se, že kromě loupeže v obchodě mladík přepadl den před Štědrým dnem téměř sedmdesátiletou seniorku. Do ženy vrazil, shodil ji na zem a přetahoval se s ní o kabelku, Nakonec jí kabelku s menší finanční částkou a telefonem odcizil. Ženu musel ošetřit lékař. V polovině ledna si pak v nočních hodinách vyhlédl muže, kterého se zeptal na čas. Když vzal muž do ruky mobilní telefon, obviněný mu ho vzal. Když chtěl poškozený telefon vrátit, mladík ho fyzicky napadl a rovněž zranil.

Policejní komisař mladíka obvinil z pokusu loupeže, dále z krádeže, výtržnictví a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Muž byl v minulosti jako mladistvý odsouzen za loupež a krádež. Obviněný s kriminalisty spolupracuje. Motivem jeho jednání byla snaha získat peníze, za které si kupoval například cigarety.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte