Na sociálních sítích hledala naivní muže. Smyšlenými historkami z nich tahala peníze

31.8.2022
Simona Knotková

Policie z Vysočiny obvinila šestatřicetiletou ženu z Třebíčska z podvodu. Podle kriminalistů vylákala pod různými smyšlenými historkami z několika mužů asi 1,5 milionu korun a půjčené peníze neměla v úmyslu vracet. Hrozí jí až osmileté vězení.

Případ pro policisty začal, když přijali na začátku letošního roku oznámení o seniorovi, který se stal obětí podvodu. „S půjčováním peněz začal už na konci roku 2017, půjčoval ženě, se kterou se seznámil náhodou. Přesvědčila ho o nutnosti půjčení peněz s příslibem jejich rychlého vrácení. Místo splacení předchozí půjčky ale vždy přišla s žádostí o půjčku novou a finanční částka se tak postupně zvyšovala. Senior se nakonec sám dostal do tíživé finanční situace,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Podvedených mužů bylo víc. Žena se s nimi seznamovala na sociálních sítích i osobně. Peníze z nich lákala mimo jiné na základě vymyšleného dědického řízení či těhotenství.

„Žena byla obviněna ze spáchání zločinu podvodu, přičemž činem byla způsobena značná škoda,“ řekl vedoucí oddělení obecné kriminality Milan Špaček. Obviněná žena byla v minulosti již odsouzená za majetkovou trestnou činnost. Případ kriminalisté dál vyšetřují.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte