Na Vysočině se znovu uskuteční výběr dodavatele elektřiny, původně vybraná firma nepodepsala smlouvu

13.10.2021
Redakce

Vysočina bude znovu vybírat dodavatele elektřiny pro kraj a jeho příspěvkové organizace na příští rok. Firma, již rada kraje vybrala v září, nakonec nepodepsala smlouvu, protože elektřina mezitím na trhu znovu výrazně zdražila. Kraj oslovil další účastníky výběrového řízení, ale ani ti už nemohli garantovat nabídnuté ceny. Kraj proto vyhlásí veřejnou zakázku znovu. Uvedla to náměstkyně hejtmana Hana Hajnová (Piráti).

Cena elektřiny se v první soutěži zvýšila proti letošku na víc než dvojnásobek. Ani tuto navýšenou cenu nebyl podle náměstkyně dodavatel schopný už v následujících dnech zaručit a odstoupil od kontraktu. Kraj v září vybral také dodavatele zemního plynu na příští rok. „Věříme, že v tomto případě je dodavatel zásoben a bude schopen cenu garantovat,“ uvedla Hajnová. Cena plynu bude pro kraj podle výsledků soutěže v porovnání s letošními platbami dvojnásobná.

První výběrové řízení na dodávky elektrické energie pro rok 2022 zahájil kraj podle věstníku veřejných zakázek v červnu. V oznámení o zahájení zadávacího řízení uvedl, že jde o zakázku s předpokládanou hodnotou 70,5 milionu korun bez DPH. Ve stejném termínu začala Vysočina soutěžit dodavatele zemního plynu pro kraj a jeho příspěvkové organizace, v tomto případě šlo podle věstníku o zakázku s předpokládanou celkovou hodnotou 65 milionů korun.

Kraj Vysočina a jeho příspěvkové organizace mají podle údajů na krajském webu ve správě téměř 800 budov.

Zdroj: jv/ctkNepřehlédněte