Na výstavu o indiánech už i v angličtině

22.1.2022
Jan Štoll

Dětské muzeum Moravského zemského muzea rozšířilo na druhé pololetí školního roku 2021/2022 výstavu „Óóó Indiáni“ o anglický jazyk. Muzeum připravilo program v angličtině ve spolupráci s rodilou mluvčí pro starší žáky a se studenty MU pro mladší děti od mateřských škol až po 6. třídu.

Program je vhodný pro všechny věkové kategorie, jak pro začátečníky, tak pro pokročilé studenty anglického jazyka. Výukové programy přibližují žákům historii a kulturu původních obyvatel Severní Ameriky, zejména významných indiánských národů a kmenů z hlediska různých kulturních okruhů, rozmanitosti prostředí a dalších životních zvyklostí.

Pozornost je zaměřena na každodenní život Indiánů, role žen a mužů, výchovu dětí, duchovní život, obydlí, obživu, ošacení, řemeslné umění, hry a válečnictví. Geograficky jsou zahrnuty zejména Velké pláně a prérie, Severozápadní pobřeží, Jihozápad i oblast Arktidy. Výstava Óóó Indiáni je k vidění v Pavilonu Anthropos muzeum kvůli velkému zájmu uvažuje o jejím prodloužení až do září.Nepřehlédněte