Nabídka zboží i otevírací doba obchodů se v Jablonci nad Nisou nemění a srocující mládež má útrum

13.3.2020
Táňa Pikartová

„Jediné, co nám chybí, je dostatek personálu, který by stihl zboží vyrovnávat do regálů,“ posteskl si na schůzce s primátorem Jiřím Čeřovským Jan Vachoušek z řetězce prodejen Lidl. Personální nedostatky začínají pociťovat také v Kauflandu v Jateční ulici.

Všechny prodejny v Jablonci nad Nisou zvýšily svá hygienická opatření, která spočívají v častějších úklidech a dezinfekci bezoplachovými dezinfekčními prostředky např. pásů u pokladen, toalet, zábradlí a madel u eskalátorů či výtahů.

Jistá omezení dle nařízení vlády ale muselo přijmout OC Central. „Zavřeli jsme všechna občerstvení, hernu pro děti, otevřená je zatím kavárna, která však má vchod pouze z ulice, do pasáže je uzavřená. Zatím jsou v provozu všechny prodejny v obchodním centru. Je ale možné, že dojde k nějakým omezením v souvislosti s personální situací vzniklou absencí maminek, jež budou muset zůstat doma se svými dětmi. Rozhodně se ale nebude jednat o zásadní omezení,“ řekl ředitel centra Aleš Stupka, který dodal, že razantnější přístup bude mít bezpečnostní služba vůči hloučkům srocující se mládeže, případně bezdomovcům.

V Jablonci nad Nisou má tři prodejny řetězec AHOLD, v OC Centrum, Na Vršku a Rýnovka, dvě KAUFLAND – v ulici Jateční a Mšeno – a Penny v ulici Palackého a Ivana Olbrachta, po jedné OBI, Lidl, Billa a Tesco.

 Nepřehlédněte