Fantoma rekreačních chat dopadli západočeští policisté. Muž postupně vnikl na různých místech Plzeňského kraje do rekreačních chat. V objektech přespal, snědl potraviny, vypil alkoholické nápoje a ukradl ,co mu přišlo pod ruku.
Jak Našemu regionu řekla policejní mluvčí Dana Ladmanová – především hlavně díky všímavosti občana, který v pátek 7. ledna zaregistroval podezřelého muže v obci Zelená Lhota na Klatovsku, byl nezvaný návštěvník řady rekreačních objektů vypátrán. Na místo vyjeli policisté z obvodního oddělení z Nýrska a Železné Rudy a zjistili totožnost osmatřicetiletého muže z obce u Vyškova.
Zadržený muž byl veden jako hledaná osoba v celostátním pátrání. Policisté poté zjistili, že je podezřelý z vloupání do několika rekreačních objektů na různých místech Klatovska. V posledních třech letech byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán Okresním soudem ve Znojmě i Vyškově i usnesením Krajského soudu v Brně.
Zatím mu muži zákona dokázali, že v obci na Plánicku vnikl do chaty po vypáčení vchodových dveří a poškodil další dvoje dveře. Tady vše prohledal a odcizil pět masových konzerv, čtyři paštiky, zimní bundu, kalhoty, hodinky a další věci. Do druhé chaty se dostal po vypáčení okenice a rozbití skleněné výplně okna, zapnul elektřinu, sledoval televizor, odcizil šest masových konzerv, vzal dvě dřevěné dýmky, čelovou svítilnu, zimní bundu a majitelům spotřeboval v kamnech připravené dřevo v koši. Dále v třetí chatě se pokusil vypáčit mříž ve vchodových dveřích a okenici, ale dovnitř nevnikl.
Silvestra prožil v obci Dehtín, kde vnikl do objektu chaty, kde poškodil několik dveří, kovovou mříž, uvnitř si zatopil i zde přespal a dům opustil následující den. V prvním týdnu měsíce ledna neoprávněně „navštívil“ další čtyři chaty na Brčálníku.
Zdroj :vz/PČR

















