Silně opilý řidič kamionu chtěl podle policie ze Slovenska dojet až do Velké Británie. Místo toho ale na Frýdecko-Místecku v noci ze soboty na neděli havaroval. Podle dechové zkoušky měl v krvi asi čtyři promile alkoholu.
Nehoda se stala 4. března okolo 23:00 na dálnici D48 nedaleko Frýdku-Místku. Řidič nezvládl řízení, vyjel mimo jízdní pruh a narazil do středových svodidel.
„Překvapením pro policisty bylo nejen to, že provedená dechová zkouška u řidiče byla pozitivní, a to s výsledkem téměř čtyři promile, ale také řidičovo sdělení, že měl s kamionem namířeno ze Slovenska až do Anglie,“ uvedla Pavla Procházková z tiskového oddělení moravskoslezské policie. Doplnila, že místo do cílové destinace řidič nakonec cestoval k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici.
Podle informací novinářů šlo o řidiče pocházejícího ze Slovenska. Obviněn byl z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což v případě odsouzení může ve vězení strávit až tři roky.
Zdroj: ČTK


















