Napadl vlastní matku a loupil. Skončil ve vazbě

24.5.2022
Jiří Bydžovský

Až deset let vězení hrozí čtyřiatřicetiletému muži ze Strakonic. Podle policie,pod vlivem drog, fyzicky napadl vlastní matku a zranil ji, ukradl jízdní kolo a neoprávněně vnikl do cizího bytu. Policisté ho zadrželi a soudce na něj uvalil vazbu.

Dlouhodobé problémy se synem vyústily minulý týden. Matka čtyřiatřicetiletého muže se obrátila na policisty s tím, že ji fyzicky napadl. Aby se dostal do jejího bytu vykopl vstupní dveře.

„Důvodem agresivního chování bylo, když mu matka odmítla dát klíče od kolárny. S matkou se proto začal o svazek klíčů přetahoval, až upadla na zem. Poté jí klíče z ruky vytrhl a utekl s nimi před dům. Při potyčce jí způsobil drobná zranění v obličeji a zranění na ruce. Pomocí klíče si pak odemkl vstupní dveře do kolárny domu, kde odcizil trekingové pánské jízdní kolo, na kterém odjel neznámo kam,“ uvedla policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Muž se ale zhruba po hodině měl objevit u domu v ulici Heydukova ve Strakonicích, kde v jednom z bytů žijí jeho známí. Aniž by je informoval o návštěvě, neoprávněně a nezjištěným způsobem jim vnikl do bytu. Když se známí vrátili domů, z nezvané návštěvy radost neměli a muže vyzvali, aby byt okamžitě opustil a zavolali policii. „Muž z bytu odešel, ale odjet na kradeném kole už nestačil. Policejní hlídka ho před domem zadržela. Provedený orientační test na návykové látky ukázal u muže pozitivitu na THC a amfetamin/metamfetamin,“ dodala Nováková.

Zadržený skončil v policejní cele. Policisté ho obvinili ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a zločinu loupež a podali návrh na jeho vzetí do vazby. Ten soudce akceptoval. Muži v případě prokázání viny hrozí až deset let za mřížemi.

Zdroj:vzNepřehlédněte