• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Náplavka má novou atrakci – vědecký zábavný park na lodi

    3.7.2019

    Na pražské náplavce na Rašínově nábřeží u Železničního mostu kotví loď iQport, jenž má na své palubě téměř 100 exponátů, které návštěvníkům nabídnou nejen zábavu ale i ponaučení.

    Prostory lodi jsou rozčleněny do tematických okruhů jako jsou Vodní svět, Geologie, Kosmos, Optické klany či Ekologie. Pobavit návštěvníky jsou připraveni dva humanoidní roboti, simulace potápějícího se Titanicu nebo hudební nahrávací studio. Na ploše větší než 700 metrů čtverečních si většinu exponátů iQportu mohou návštěvníci vyzkoušet jako například rýžovat zlato, vyrábět elektrickou energii nebo luštit hlavolamy. Součástí parku je také herna virtuální reality, kde si zájemci mohou vyzkoušet třeba jízdu na motocyklu.

    FOTO: iQport

    iQport - iQport 6,19iQport - iQport 6,19iQport - iQport 6,19iQport - iQport 6,19

    Projekt iQport vytvořila společnost BigMedia. Nahradila jím výstavu „Gott, my life“, která před dvěma lety na stejném místě mapovala 60 let Karla Gotta na scéně. „Při vytváření koncepce iQportu jsme mysleli především na to, aby návštěvníci z parku odcházeli plni prožitků a obohaceni o informace,“ uvedla Simona Vitverová, kurátorka vědeckého centra, „Drželi jsme se toho, že nejlépe jsou informace zapamatovatelné, pokud si je můžeme sami ověřit či vyzkoušet. Proto je velké množství našich exponátů interaktivních.“

    Zábavný vědecký park je otevřen denně od 9 do 20 hodin a to do 31. října. Základní vstupné činí 180 korun, snížené 120 korun.

    Ministerstvo zdravotnictví pod vedením Vojtěcha zaplatilo Horáčkově firmě půl milionu korun



    Nepřehlédněte