Náplavka v létě ožije. Plzeňáci se mohou těšit na koncerty, jógu i filmy!

21.6.2021
Andrea Jančová

Festival Náplavka k světu nabídne každodenní koncerty, tančírny, poezii, jógu, filmy a tematické přednášky a workshopy nového cirkusu. Všechny akce budou zdarma. Festival se po loňské etapě U Ježíška v městské části Slovany opět vrátil do centra. Letos ale bude na Mži naposledy, v roce 2022 se Náplavka přesune na soutok Radbuzy a Mže, řekla Kateřina Minářová z plzeňského spolku mladých K světu. Dlouhodobým cílem festivalu je vybudování nových míst kolem plzeňských řek.

Náplavka Plzeň. Zdroj: spolek K světu

„Doufáme, že ke Mži budou stále v dalších letech lidé chodit. Po letošním ročníku tam necháme barovou zónu u hřiště, která by měla zajistit setkávání lidí bez toho, že by tam byl festival. To se povedlo na Radbuze, kde náplavku převzalo město,“ řekla Minářová. Z bezpečnostních a protipovodňových důvodů tam město nechalo vybetonovat terén a lidé si tam našli cestu.

Letošní Náplavka k světu, která potrvá do 28. srpna, nabídne každý den kromě nedělí nějakou kulturní akci. Program organizátoři zveřejní 1. července. Už teď ale prozradili, že se chystá dvoudenní Street Food Fest, Skautský bál, poetické divadlo nebo komunitní večeře.  Náplavka bude k návštěvě lákat už krátce po poledni a její produkce skončí vždy kolem desáté večerní.

Zdroj: TZ spolek K světu, ČTKNepřehlédněte