Natáčení Netflixu jde do finále. Podívejte se, kudy se ještě nedostanete

15.7.2021
Redakce

The Gray Man je podle firmy Netflix s rozpočtem 200 milionů dolarů nejdražším snímkem v její historii. Natáčení přineslo řadu dopravních omezení. Opakovaně nebylo průjezdné například náměstí Jana Palacha, omezení se týkala i Čechova mostu, Dvořákova nábřeží, Dušní od ulice U milosrdných, 17. listopadu od Břehové a Pařížské od Bílkovy.

Jednotlivé zábory je možné sledovat na speciálním webu radnice Prahy 1 https://filmpraha1.cz/, kterou filmaři využívali nejčastěji.

Točí se také v Karlíně, kde se filmaři o víkendu přesunou do ulic Pernerova, Šaldova, Křižíkova, dále na Lyčkovo náměstí, do Kaizlových sadů a do Sokolovské, Sovovy a Kubovy. Po celou dobu se natáčí také v budově Futurama Business Park u Invalidovny, kde se omezení dotklo ulic Za Invalidovnou, Sokolovská a Molákova. Kromě centra města se štáb vydal i na bohnické sídliště, kde jsou od čtvrtka do dneška uzavírky v ulicích Ratibořská a Svídnická.

V Praze 7, kde byla o prodlouženém víkendu kvůli natáčení uzavřena ulice Dukelských hrdinů, se již podle mluvčího městské části Martina Vokuše točit nebude.

Akční thriller se natáčí podle stejnojmenného knižního bestselleru Marka Greaneyho z roku 2009 a hlavní role v něm hrají američtí herci Chris Evans a Ryan Gosling. Část děje se odehrává v Praze, která se tak ve filmu objeví přiznaně, na rozdíl od některých dřívějších hollywoodských produkcí, ve kterých byly pražské scenérie prezentovány jako jiné země, nejčastěji Rusko. V posledním týdnu se v pražských ulicích natáčely i akční scény nebo automobilové honičky.

Štáb má všechny zábory vyjednané s městem a městskými částmi. „Produkce spolupracovala na přípravách s magistrátem, radnicí Prahy 1, pražským dopravním podnikem, policií i hasiči a částkou asi pět milionů korun podpoří rozvoj Prahy 1 prostřednictvím poplatků i příspěvků navíc,“ uvedl dříve na svém facebooku Státní fond kinematografie. Ten láká zahraniční filmové štáby do země pomocí filmových pobídek.

mk/ČTKNepřehlédněte