Návnada pohozená na jabloneckém sídlišti se málem stala pro psího stařečka smrtelnou

19.6.2022
Jan Veselý

Obyčejná vycházka skrze jablonecké uličky se během několika chvil stala pro mladou ženu noční můrou. Její dlouholetý čtyřnohý kamarád byl totiž díky přihlouplému žertu (pokud se to tak vůbec dá nazvat) nucen bojovat o holý život.

Je úterý 7. června a mladá slečna se právě prohází ulicemi Jablonce nad Nisou. Společnost jí dělají její dva psi, které má doma již dlouhou řádku let. Ovšem když prochází sídlištěm Mšeno, tak si uvědomí, že jí jeden z věrných společníků schází. Jedná se o staršího z nich dvanáctiletého Jacka Russela teriéra jménem Elf. Ten se po opakovaných pokusech paničky o přivolání nakonec vynoří se značným kňouráním z blízkého křoví. Ovšem jeho majitelce velmi rychle dojde, že zde něco nehraje. Pes vydává dávivé zvuky a při bližším ohledání je jasně vidět konec klacku, který mu vychází z tlamy.

Mladá žena ovšem neváhá a šetrně se pokouší klace z tlamy svému drahému Elfovi vyjmout. Ovšem během chvíle zjišťuje, že snadná práce to rozhodně nebude. Nejedná se totiž o ledajaký klacek, ale o zvrhlou návnadu se záměrem psa usmrtit. Na konci klacku bylo totiž upevněno maso spolu s ostny, které se psovi zachytily v krku. Ten se při snaze čtyřnohého nebožáka prořezával dále a dále do jeho trávícího ústrojí.

Nakonec však zoufalá slečna slaví úspěch a návnadu vytahuje z psích útrob ven. Elf sice kňučí, ovšem vychází z nebezpečného zážitku bez větších zranění. Ovšem takové štěstí nemusejí mít i ostatní psi, kteří na podobnou návnadu narazí. Ne vždy je páníček, či jiná pomoc nablízku, a ještě častěji nepřichází včas. Navíc je zde i obrovské riziko o poranění nebohého stvoření při snaze mu pomoci.

Ačkoli byl zatím dle našich informací zaznamenán pouze jediný takový případ, tak i přes to musíme doporučit pejskařům na Jablonecku dbát zvýšené obezřetnosti. Ne každý takový příběh by totiž musel mít podobně šťastný konec.

 

Zdroj: pčrNepřehlédněte