Návštěvy zakázala také jablonecká nemocnice

27.9.2022
Simona Knotková

Městská nemocnice v Jablonci nad Nisou od úterý zakázala až na výjimky návštěvy pacientů. Důvodem je rostoucí počet hospitalizovaných s koronavirem. Podle mluvčí nemocnice Jany Válkové k zákazu přistoupili hlavně z preventivních důvodů.

„V posledních dnech stoupají počty covid pozitivních pacientů hospitalizovaných v naší nemocnici. Považujeme za nutné na tuto situaci reagovat, abychom chránili nejen pacienty, ale především naše zaměstnance,“ uvedla Válková.

Kvůli covidovým pacientům zatím nemusela nemocnice omezit činnost žádného oddělení. „Jedná se o jednotky případů napříč nemocnicí. Každé oddělení si situaci zatím řeší samo v rámci bariérového režimu,“ dodala mluvčí. Zákaz návštěv se v jablonecké nemocnici nevztahuje na dětské oddělení, otce u porodu a návštěvy u pacientů v terminálním stádiu.

Z dalších páteřních nemocnic v Libereckém kraji platí zákaz návštěv jen v Jilemnici u pacientů s covidem, kteří jsou na interním oddělení. U ostatních hospitalizovaných v Jilemnici je povolená jedna návštěva na maximálně 20 minut denně, doporučené je nošení respirátorů.

V nemocnicích v Liberci a České Lípě je pro návštěvy zakrytí úst a nosu rouškou či respirátorem povinné. V Liberci se tato povinnost nevztahuje na dětské oddělení a oddělení dětské psychiatrie.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte