Nebezpečnou jízdu řidiče ukončila až střelba

28.7.2022
Jiří Bydžovský

Až mířená střelba ze služební zbraně na pneumatiky auta zastavila ve středu odpoledne řidiče, který měl odjet od čerpací stanice v Plané nad Lužnicí bez placení. Policisté mladého řidiče zadrželi na silnici z Tábora na Chýnov. Zjistli, že řídil i přes to, že má zákaz řízení veškerých motorových vozidel. Viní ho z maření úředního rozhodnutí.

Na řidiče upozornil policisty muž, který jel za jeho vozem ve směru na Tábor. Sdělil jim,že ještě předtím měl natankovat na čerpací stanici v Plané nad Lužnicí a odjet bez placení.

„Policejní hlídka okamžitě pokračovala v jízdě za zmíněným vozem, kdy zapnula výstražná a zvuková zařízení. Muž za volantem terénního vozu však na znamení nereagoval a ještě v městě přejížděl chodníky a místa mimo komunikaci. Pak pokračoval z Tábora na Zárybničnou Lhotu, kdy jeho rychlost opakovaně převýšila 100 km/h.,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura

Po několika minutách ho policisté dojeli na potřebnou vzdálenost a snažili se popsaný vůz bezpečně zastavit. To se jim nepodařilo. „Vzhledem ke všem  možnostem, kdy se nepodařilo zmíněného muže zastavit, a po předchozí marné výzvě, použil jeden ze zakročujících policistů služební zbraň a mířenou střelbou na pneumatiky Jeepu je prostřelil bez dalších škod na majetku nebo ohrožení života zdraví,“ řekl Bajcura.

Z vozidla pak piráta silnic za pomocí hmatů a chvatů sebeobrany policisté vytáhli a po prohlídce ho znehybnili. „Ve věci jsou v současné době vedeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, neboť má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel,“ dodal mluvčí.

Zdroj:vz/pčrNepřehlédněte