• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Nečekaný obrat: Vrah družky si to rozmyslel, od dohody o trestu odstoupil

    19.11.2024

    Muž obžalovaný z brutální vraždy své družky překvapivě odstoupil od dohody o vině a trestu. Případ se vrací do přípravného řízení a bude projednán v hlavním líčení. Soudci i státní zástupkyně označují situaci za bezprecedentní.

    Soudní síň v Novém Boru na Českolipsku se v úterý stala svědkem nečekaného zvratu v případu brutální vraždy. Muž obžalovaný z vraždy své družky, ke které došlo loni před Vánoci, překvapivě odstoupil od dohody o vině a trestu. Tímto krokem se celý případ vrací na začátek a bude muset být projednán v hlavním líčení.

    Obžalovaný, jednatřicetiletý muž, čelí obvinění z vraždy své družky, kterou podle obžaloby napadl a usmrtil mimořádně brutálním způsobem. Ženě měl zasadit 41 ran nožem a sekáčkem. Za tento čin mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 15 až 20 let, případně i trest výjimečný.

    Původně uzavřená dohoda o vině a trestu mezi obžalovaným a státní zástupkyní počítala s trestem odnětí svobody v délce 19 let. Muž se k činu přiznal a při zahájení líčení vyjádřil lítost. V úterý však nečekaně oznámil, že od dohody odstupuje a přeje si, aby věc byla projednána v hlavním líčení. Své důvody odmítl komentovat.

    Předsedkyně senátu Markéta Navrátilová označila situaci za raritní. „S ničím podobným jsem se zatím nesetkala a mí kolegové také ne,“ uvedla. Dodala však, že obžalovaný má na tento krok právo. Státní zástupkyně Petra Pazderková potvrdila, že jde o první případ tohoto druhu v její praxi.

    Případ se nyní vrací do přípravného řízení a státní zástupkyně bude muset podat novou obžalobu. Obžalovaný zůstává ve vazbě, jeho stížnost na její prodloužení byla zamítnuta.

    Pozůstalí po zavražděné ženě, včetně dvou malých dětí, požadují odškodné ve výši 9,1 milionu korun. Ministerstvo spravedlnosti navíc žádá 400 tisíc korun jako náhradu peněžité pomoci vyplacené dětem oběti. Obžalovaný však uvedl, že není schopen tyto částky uhradit, neboť nemá žádný majetek ani příjem.

    Zdroj: ČTK


    Témata:

    Nepřehlédněte