Nechceme na silnicích tankodromy, hlásají v Kladně. Nejhorší ulice označili posměšnými značkami

7.4.2018
Táňa Pikartová

Značky upozorňují řidiče, že právě jedou po vozovce ve správě Středočeského kraje.

„Na špatný stav krajských komunikací upozorňujeme roky, aniž by se ale cokoliv zásadního stalo. Navíc je těžké vysvětit Kladeňákům, že za tuto situaci není odpovědné město. Proto pokračujeme ve vysvětlování, které jsme zahájili už loni na podzim, a rozhodli jsme se k výraznému označení nejhorších ulic,“ říká kladenský primátor Milan Volf.  

Kladno chce vykoupit pozemky u historických vápenných pecí

Kladno se odpovědnosti zříká

Mezi vůbec nejhorší patří například ulice Generála Klapálka nebo Milady Horákové, která je navíc jednou z nejdelších na Kladně. Projekt na její rekonstrukci kraj dokončil už před bezmála třemi lety, od té doby se nic nestalo. Město dokonce ze svých prostředků zaplatilo dopracování původního projektu, ve kterém chybělo kvalitní řešení dvou klíčových křižovatek, stejně jako komfort pro cyklisty a další detaily včetně správně umístěných autobusových zastávek.

FOTO: Značky v Kladně

Značky v Kladně - Značky v KladněZnačky v Kladně - silnice poškozená tankodromZnačky v Kladně - silnice

„Od té doby kraj čeká na dotaci, neboť nechce rekonstrukci financovat z vlastních prostředků. Pikantností je, že dotaci podal špatně, musel ji tedy aktuálně stáhnout a znovu ji podá až po jejím dopracování,“ říká kladenský primátor, podle kterého tato poslední komplikace jen ukazuje na vztah kraje k svým komunikacím na území města.

Kladno chce zavést taxislužbu pro seniory za dotované ceny

Město Kladno má s krajem uzavřenou smlouvu o společném postupu při realizaci rekonstrukcí těchto komunikací, tedy je v případě krajských komunikací připraveno okamžitě zahájit opravy přilehlých chodníků a veřejného osvětlení. Kdy však kraj zahájí své investice není jasné. „Svědčí to o dlouhodobém nezájmu krajských zastupitelů s vazbou na Kladno. Nikdy se svého města nezastali a investice do silnic neprosadili. Měli by se více soustředit na skutečnou práci než na zbytečné politikaření,“ uzavírá Milan Volf.Nepřehlédněte