Nedaleko Milovic někdo ukradl maringotku se včelami

20.1.2022
Redakce

Z lesa Na Vrších nedaleko letiště Boží Dar u Milovic zmizela dřevěná maringotka s nápisem Pozor včely. Majitel v ní měl čtyři boxy se včelami a naposledy je kontroloval 18. prosince loňského roku. Kolem 15. ledna už je na stejném místě nenašel. Na svém webu to dnes uvedla policie.

Krádeže včel nejsou v poslední době vzácné, loni na jaře pátrala policie po ukradených včelstvech v hodnotě přes 90 tisíc korun například v Pardubickém kraji. Podle Františka Krejčího z Českého svazu včelařů je neobvyklé, že se včely u Milovic ztratily v zimě, zloděj z nich totiž zřejmě nebude mít takový užitek. „Obvyklé jsou spíše krádeže na jaře, kdy už je jisté, že včely přečkaly zimu, jsou aktivní a něco včelaři přinesou, v zimě je může převoz hodně poškodit,“ řekl Krejčí.

Hodnota ukradené maringotky a včelstva z lesa u Milovic je 34 tisíc korun. Zloděj ji zřejmě zapřáhl za nákladní vůz či traktor. Policie vyzývá veřejnost, aby v případě, že maringotku s výrazným nápisem Pozor včely někde uvidí, podala zprávu na linku 158.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte