Nedělní slavnosti na Hanspaulce nabízejí Bluesberry Boys, Bílou nemoc i The Primitives Group s Ivanem Hajnišem

27.9.2019
Fefík

Úvod v 15 hodin obstarají Bluesberry Boys. S ohledem na dlouhodobou hospitalizaci praotce hanspaulského blues Petara Introviče zahrají jeho spoluhráči – spoluzakladatel slavné éry Mário Císař na kytaru, Chozé na basu a Kozel na harmoniku. Většina skladeb Bluesberry za 45 let hraní zlidověla a můžete se s nimi setkat u nejrůznějších příležitostí.

Druhou skupinou v pořadí bude Vycpaná Dáša, kapela kolem bývalých spoluhráčů Ivana Hlase – spisovatele a malíře Ríšy Medka (basa) a Karla Kalety (kytara), která si zajímavým vlastním repertoárem zajistila značný ohlas nejen hanspaulského publika.

Podobně lze charakterizovat další populární hanspaulskou kapelu Wooden Shoes okolo Jeňýčka Fischera. Vznikla již v roce 1974 a i její vesměs vlastní skladby zlidověly. Na piano zahraje Vašek Kopta.

Pražská hudební scéna oslaví narozeniny Petra Skoumala a kapely Špuntkvaně

Kapela Divadla Sklep zahraje nové i fosilní kousky populárního souboru ve složení: Marta Marinová – zpěv, cajon a perkuse, Hana Navarová – zpěv, Lenka Andelová – psací stroj a zpěv, František Váša – moderátor a zpěv, Jára Vaculík – kytary, David Noll – klávesy, Roman Fojtíček – saxofon, Vladimír Vytiska – basa.

Bílá nemoc je známá rocková kapela původně doktorského obsazení (vítěz festivalu Doktorfest), založená na hutném zvuku, instrumentální vyspělosti a sytém hlase zpěváka Zdeňka Hříbala. Jejich vlastní skladby získaly kapele velký věhlas.

„Závěr obstará Ivan Hajniš & The Primitives Group, legenda českého bigbeatu a undergroundu, účastník památných beatových festivalů v pražské Lucerně 1967 a 1968, kde měli obrovský úspěch a následně plné sály tehdy ještě četných hudebních klubů – zejména Music F Club na Smíchově – až do roku 1969, kdy kapela ukončila činnost a většina hudebníků odešla do emigrace,“ informoval duch festivalu Jarda Tlučhoř Müller. „Po znovuzrození po téměř 50 létech už odehráli spoustu úspěšných koncertů. Z původních hráčů zbyl mimo Ivana Hajniše jen Zdeněk Burda.“

FOTO: Svatováclavské slavnosti na Hanspaulce

Svatováclavské slavnosti na Hanspaulce - 1 _MG_2164Svatováclavské slavnosti na Hanspaulce - 2 CIMG3902Svatováclavské slavnosti na Hanspaulce - 3 P1240343Svatováclavské slavnosti na Hanspaulce - 4 bilanemoc2Svatováclavské slavnosti na Hanspaulce - 5 P1230804
Další fotky
Svatováclavské slavnosti na Hanspaulce - 0 P1240341


Nepřehlédněte