• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Nehoda dvou nákladních vozů uzavřela dálnici D5 směrem na Plzeň

    20.12.2021

    Dálnici D5 zastavila dnes po 6:00 na 38. kilometru ve směru na Plzeň u Hořovic na Berounsku nehoda dvou nákladních aut. Obešla se bez zranění, z jednoho kamionu se vysypal náklad. Dálnice byla nejdříve déle než hodinu neprůjezdná, před 9:00 ji policie kvůli vyprošťování havarovaných aut znovu uzavřela. Neprůjezdná by měla zůstat celé dopoledne.

    Jeden z kamionů převážel pneumatiky, druhý prázdné lahve. Lahve se při nehodě vysypaly na vozovku a rozbily se. „Na nákladních automobilech jsme provedli protipožární opatření,“ řekla mluvčí krajských hasičů Tereza Fliegerová.

    Policie dopravu odkláněla na 34. kilometru u Žebráku, zpět se mohli řidiči vracet na 41. kilometru u Cerhovic. V 7:40 byl provoz na dálnici obnoven, před 9:00 ale policie dálnici opět uzavřela.

    „Musejí se tam uzavřít dva jízdní pruhy směrem na Rozvadov, protože tam bude najíždět těžká technika a bude nákladní vozy vyprošťovat,“ řekla ČTK kolem 9:00 mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Z vozovky je také potřeba odstranit rozbité sklo. Dálnice bude proto podle mluvčí uzavřena další tři hodiny.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte
    9.7.2026
    Středočeský kraj

    Dělníka na Mělnicku zavalil písek

    30.6.2026
    Středočeský kraj

    Bouřky řádily ve středních Čechách