Nejlepší český silniční cyklista historie ukončil kariéru. Roman Kreuziger ale u cyklistiky zůstane

15.10.2021
Andrea Jančová

Náš nejúspěšnější český silniční cyklista v historii se loučí. Po 16 sezónách mezi nejlepšími oznámil Plzeňák Roman Kreuziger v 35 letech ukončení své úspěšné kariéry.

U cyklistiky ale zůstane i nadále jako sportovní ředitel stáje Bahrajn Victorious, kde bude mít na starosti především klasikáře. Své rozhodnutí oznámil médiím na dnešní tiskové konferenci v Praze. Kreuziger se rozhodl skončit i přesto, že měl na stole nabídku ročního kontraktu ze stáje Gazprom-RusVelo, jejíž barvy hájil v této sezoně. „Po těch dvou letech, kdy jsem tomu dával všechno, ale nedostávalo se mi za to výsledků, na které jsem zvyklý, jsem se rozhodl skončit. Byl to takový malý signál k tomu to pozměnit a přejít do trochu jiné role,“ řekl Kreuziger.

Jeden z dlouhodobě nejlepších českých silničářů ukončil kariéru po 16 sezonách v profi pelotonu. Právě u Kreuzigerova jména zůstávají nadále zapsaná česká maxima v umístěních na nejslavnějším závodě světa Tour de France a mistrovství světa. Na Tour byl v roce 2013 pátý, na šampionátu v Innsbrucku před třemi lety šestý.

Zdroj :ČTK


Témata:

Nepřehlédněte