Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova

27.11.2017
Redakce
Další fotky

V letošním roce se soutěže instalatérů zúčastnilo 36 škol, které soutěžily v šesti regionálních kolech. Do celorepublikového finále, které proběhlo 24. listopadu v Kongresovém centru Praha, postoupila šestice nejlepších škol, včetně žáků Střední odborné školy Jarov. Ti v soutěži nejsou žádní nováčci. „Naše škola má v této soutěži hodně dlouhou tradici, letos jsme se zúčastnili už po devatenácté.V minulosti naši žáci dokázali dvakrát zvítězit a také získali několik druhých a třetích míst. Velkým úspěchem ale pro každou školu je už probojování se do celorepublikového finále,“řeklMiloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Schola Pragensis: Začíná největší přehlídka středních a vyšších odborných škol v Česku

V Česku se obor instalatér učí na více než stovce středních škol, instalatérů je v Česku ale stále nedostatek. „Podle Hospodářské komory ČR chybí v Česku okolo 300 tisíc řemeslníků. V pomyslném seznamu chybějících řemeslníků by právě instalatéři zcela jistě zaujímali jedno z čelních míst,“ uvedl Pavel Havlín, předseda Cechu instalatérů ČR.„V Česku každoročně úspěšně absolvuje obor více než 700 nových instalatérů. Řada z nich se ale  následně oboru nevěnuje.Na naší škole je v tomto školním roce 106 žáků, kteří se instalatérem učí,“doplnil Miloslav Janeček.

Dětí přibývá a školy praskají ve švech. Učí se v cukrárně i rockovém klubu

A právě dvojice současných studentů Střední odborné školy Jarov se zúčastnila letošní soutěže instalatérů. Karel Procházka a Tomáš Sirotek studují třetí ročník a ve dvoudenním soutěžním klání, které se skládá z teoretické i praktické části, obsadili první příčku. V loňském roce studenti Střední odborné školy Jarov získali třetí místo.

FOTO: Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova

Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova - Karel Procházka a Tomáš SirotekNejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova - Praktická část 1Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova - Praktická část 2Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova - Praktická část 3Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova - Stánek SOŠJ na Schola Pragensis 2
Další fotky
Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova - Stánek ŠOŠJ na Schola Pragensis 1Nejlepší instalatéři jsou z pražského Jarova - Teoretická část


Nepřehlédněte