Několikrát přeložený koncert v rytmu nejen gospelu

20.10.2021
Andrea Cerqueirová

V pražském Divadle U Hasičů se uskutečnil (kvůli lockdownu několikrát přeložený) tradiční koncert zpěvačky Zuzany Stirské a jejího Fine Gospel Time. Zazněly nejen gospely, ale i ochutnávka z dalších žánrů.

Zpěvačka byla ráda, že se lidé už nebojí koronavirové nákazy a do divadla v hojném počtu přišli. Stejně jako jindy představila exkluzivní hosty – baletní mistryni, vysokoškolskou pedagožku, producentku a manažerku Renatu Sabongui a hypnotizéra Jakuba Kroulíka. V rámci představení zazněla i operní skladba z Prodané nevěsty od Bedřicha Smetany „Znám jednu dívku, ta má dukáty…“, a to v provedení Leonarda Hädlera Stirskeho (syna Stirské) a Gentlemana ČR 2021 Václava Staňka. Zpěvačka avizovala vánoční vystoupení, které se uskuteční v neděli 19. prosince a kde mimo jiné zazní i zvuk harfy.

Tleskající Hybernia: Zuzana Stirská a soubor Fine Gospel Time oslavily dvacetiny

Sílu nabírá v Davli

Zuzana Stirská již v minulosti pro Náš REGION uvedla, že pravidelně v létě nabírá sílu na chatě v Davli. Vyhovuje jí, že z Prahy je to tam autem třicet minut, navíc vlak Posázavský pacifik zastavuje v hlavním městě přímo před domem, kde žije s manželem. V Davli relaxuje, plave v řece i pracuje na zahradě, kde kdysi býval ovocný sad. Pro zábavu pěstuje maliny, které „rostou samy“, dýně Hokaido, z kterých s manželem „vaří kdeco“.

Zdroj: Zuzana Stirská & Fine Gospel TimeNepřehlédněte