Neměli kde bydlet. Nelegálně obývali chátrající budovu ve Zlíně

30.6.2022
Redakce

Policisté vystěhovali skupinu lidí bez domova ze zchátralého domu ve Zlíně. Někteří bezdomovci objekt využívali několik let. Jeden z nich tam žil sedm let. Hrozí jim až dva roky vězení.

„Zlínští kriminalisté sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání trestného činu neoprávněný zásah do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru čtyřem mužům a jedné ženě, kteří se bez svolení majitele nastěhovali do neobydleného domu ve Zlíně a bezplatně ho užívali,“ uvedla mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková.

Vystěhování lidí předcházelo trestní oznámení od jednatele firmy, která nemovitost vlastní a má v plánu ji přebudovat. „Policisté v rodinném domě přistihli hned několik osob, které bydlely v jednotlivých pokojích v nevyhovujících a nehygienických podmínkách. Muži byli ve věku od 37 do 53 let, žena měla 22 let. Všichni policistům potvrdili, že obývají jednotlivé pokoje, jeden z nich dokonce po dobu sedmi let. Za asistence policie a v přítomnosti majitele nemovitosti objekt opustili,“ uvedla mluvčí.

Všichni podezřelí mají podle ní několik záznamů v rejstříku trestů, mladá žena byla jednou soudně trestaná. „Nyní jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky. Ke svému jednání se přiznali s vysvětlením, že nemají kde bydlet,“ uvedla Kozumplíková.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte