Nemocnice Sedlčany otevřela nové očkovací místo. Denně ošetří až 600 lidí

15.3.2021
Karel Hutr

Od začátku března funguje v Kulturním domě Josefa Suka v Sedlčanech nové Velkokapacitní očkovací místo, kde probíhá očkování proti onemocnění COVID-19. V současné době jsou očkováni pedagogičtí pracovníci a osoby ve věkové skupině 70+. Kapacita očkovacího centra je až 500–600 osob denně.

Provozní doba očkovacího centra je nyní od 7 do 15 hodin od pondělí do pátku, bude se ale postupně přizpůsobovat poptávce po očkování a počtu dodaných vakcín. Zdravotníci Velkokapacitního očkovacího místa v Sedlčanech jsou schopni naočkovat až 500–600 osob denně. Odhadují však, že v průběhu prvních 14 dnů v březnu bude počet očkovaných lidí kolem 200 za den.

„Při návštěvě centra zájemce o očkování naviguje administrativní personál Nemocnice Sedlčany. Snažíme se, aby průchod očkovacím centrem byl co nejhladší a rychlý. Očkovaní dostanou před a v průběhu očkování všechny potřebné informace. Zájemci o očkování nemusejí mít obavy z nákazy, protože očkovací místo je speciálně navrženo tak, aby zajistilo maximální bezpečnost,“ uvedl koordinátor očkování Sergej Jurčenko, lékařský ředitel Nemocnice Sedlčany, kterou provozuje skupina VAMED MEDITERRA.

Na jaře dorazí miliony vakcín. Denní počet očkovaných se musí zvýšit

Registrace probíhá přes rezervační systém Ministerstva zdravotnictví a detailní informace poskytne linka 1221.

„Věříme, že očkování u nás bude probíhat hladce a bez problémů, z naší strany jsme pro to udělali maximum,” uvedl Václav Nedvídek, provozní ředitel Nemocnice Sedlčany.

Nemocnici Sedlčany provozuje VAMED MEDITERRA. Společnost provozuje v  České republice celkem devět zdravotnických zařízení a také střední zdravotnickou školu na Mělnicku. Za dobu působení skupiny získaly její jednotlivé nemocnice a kliniky řadu prestižních ocenění a certifikací, ať už za finanční stabilitu či za pozitivní hodnocení pacientů.Nepřehlédněte