Nemocnice ve Valašském Meziříčí zakazuje kvůli covidu návštěvy

27.9.2022
Simona Knotková

Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí od úterý zakazuje návštěvy na všech lůžkových odděleních. Důvodem je zhoršování epidemické situace, což vede k výraznému růstu počtu ambulantních i hospitalizovaných pacientů s onemocněním covid -19.

„Ještě v pátek zdravotníci pečovali ve valašskomeziříčské nemocnici o pět covidových pacientů, přes víkend jejich počet narostl na současných 17,“ uvedl mluvčí nemocnice Adam Knesl.

Výjimku ze zákazu návštěv budou mít budoucí otcové u porodu, a to za dodržení všech bezpečnostních opatření, včetně ochrany dýchacích cest.

Další nemocnice ve Zlínském kraji zatím podobné opatření nezavádějí. „Máme 13 pacientů s covidem. Zatím nepředpokládáme žádnou změnu ohledně návštěv,“ řekla mluvčí zlínské krajské nemocnice Dana Lipovská. V kraji platí doporučení hygieniků o nošení respirátorů ve zdravotnických a sociálních zařízeních. „Je to na zvážení lidí. Někteří lidé respirátory nosí a jsou zodpovědní,“ uvedla Lipovská.

Zákaz návštěv nechystá ani Vsetínská nemocnice. „V tuto chvíli máme čtyři covidové pacienty, u všech lehký průběh. Návštěvy neomezujeme, ani žádné úpravy provozu v tuto chvíli nejsou nutné,“ řekla mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte