Neopatrná žena přišla o dvě stě tisíc, varování před podvodníky asi nemá cenu

13.5.2022
Jaroslav Svoboda

Neustále se opakující varování policistů před internetovými podvodníky asi nedopadá na úrodnou půdu. Navíc je v médiích téměř každý den nová zpráva o dalších podvedených, a přesto se najdou lidé, kteří jsou schopní cizímu člověku dát přístup ke svému účtu a ten si pak vezme, kolik peněz chce. To je případ i ženy z Ivančicka.

Žena z Ivančicka porušila hned několik bezpečnostních doporučení a vidina snadného zisku skoro půl milionu korun ji úplně zaslepila mysl. Sedmatřicetiletá žena totiž uvěřila při telefonickém hovoru neznámému pachateli, že v její virtuální peněžence má zajímavý obnos. Žena sdělení uvěřila i přesto, že žádnou takovou peněženku nemá.

„K získání v přepočtu skoro půl miliónu korun ji pachatel navedl k postupným krokům. Ty ignorovaly všechna bezpečnostní doporučení. Nainstalovala si do svého počítače software na jeho vzdálenou správu, umožnila mu také stejný přístup do mobilního telefonu. Potom ze svého účtu provedla několik plateb na virální účet, který si za pomoci podvodníka nakonec zřídila. Volající si potom nechal čas na zpracování transakce. Když se ve smluvenou dobu neozval a byl nekontaktní, žena znejistěla a zkontrolovala si svůj nově zřízený účet vedený v kryptoměnách. Její zjištění bylo smutné, na účtu nebyly ani peníze, které tam poslala,“ popsal celý případ policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Žena tak přišla o více než dvě stě tisíc korun. Za poslední dobu se jedná o už několikátý případ a i přes rady policistů jsou lidé stále velmi neopatrní.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte