Neratovice budou mít novou polikliniku

22.2.2022
Redakce

Stavba neratovické polikliniky má začít v dubnu, potrvá rok a půl. Nyní je na zakázku ve výši zhruba 165 milionů korun vypsaný tendr. Nová poliklinika bude mít moderní vybavení i zázemí a oproti nynější poliklinice nepoměrně vyšší komfort.

V nové poliklinice má být 24 ordinací a rehabilitace. Tendr město spustilo loni v prosinci. „Koncem března bychom měli s vítězem podepsat smlouvu o dílo a v průběhu dubna začít se stavbou,“ uvedl starosta Neratovic Roman Kroužecký. Téměř třetinu nákladů pokryje dotace ministerstva životního prostředí určená na stavbu energeticky úsporných budov. Stavba vnikne na brownfieldu, kde v minulosti stála mateřská škola.

Centrální část bude tvořit atrium, které zajistí v budově dostatek světla. Objekt obklopuje park a přímo u něj jsou vlaková i autobusové zastávky. K finální podobě projektu se vyjadřovali i lékaři a jejich připomínky do něj město zapracovalo. Zdravotníkům bude v nové poliklinice sloužit zázemí navržené podle zkušeností z jiných poliklinik a bude také splňovat veškeré náležitosti včetně požadavků hygieniků.

Současná poliklinika sídlí v části bytového domu, který město před několika lety včetně prostor polikliniky zprivatizovalo. Proto se město rozhodlo postavit polikliniku novou.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte