Neratovice budou mít skatepark

11.3.2022
Redakce

Neratovice na Mělnicku připravují stavbu skateparku, letos vyberou zhotovitele. Vznikne v areálu letního koupaliště, náklady by podle studie neměly přesáhnout pět milionů korun bez DPH. Samotná výstavba pak začne hned po skončení letní sezony koupaliště.

Skatepark má podle aktuálního návrhu být z betonu a zabírat plochu zhruba 950 čtverečních metrů. „Máme již stavební povolení, tedy můžeme vysoutěžit zhotovitele stavby a začít s realizací. Potíž je v tom, že tato stavba je velmi specifická, a realizačních firem je tak omezený okruh,“ uvedl starosta Neratovic Roman Kroužecký. Samotné zhotovení skateparku by mělo trvat přibližně čtyři měsíce, termín dokončení by měl být jasný ale až po uzavření smlouvy s vybranou firmou.

Součástí projektu je podle starosty též stavba chodníku pro pěší přes areál letního koupaliště přímo k Labi. Se stavbou skateparku tak souvisí i terénní úpravy, neboť stavba je v mírném svahu. Náklady na vybudování násypů pro cestu a cesta nejsou zahrnuté v ceně skateparku.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte