Neratovická radnice nabízí nákupy domů osamělým seniorům 70+ a lidem se zdravotním postižením

17.3.2020
Andrea Cerqueirová

Služba bude seniorům z Neratovic poskytnuta zdarma, senioři uhradí pouze finanční částku za nákup požadovaného zboží. Podmínky pro využití služby jsou věk 70+ nebo zdravotní postižení.

Liberecký kraj poptává dobrovolníky na pomoc i na šití roušek

„Služba je poskytovaná výhradně výše uvedeným osaměle žijícím osobám, které nemají možnost využít pomoc jiné osoby (rodinní příslušníci, asistenti péče). Rozvoz je zajištěn pro území města Neratovice (včetně Mlékojed, Lobkovic, Horňátek, Byškovic a Korycan),“ uvedla radnice.

Pouze hotovost

Informovala též o tom, že nákup je možné uhradit pouze v hotovosti. Nejedná se o přepravní službu. Není možné vybírat, v jakém obchodu budou potraviny a další produkty nakoupeny.
Objednávky se přijímají od pondělí do pátku v době od osmi do jedenácti hodin. „Pracovníkům oddělení sociálních věcí a zdravotnictví úřadu nahlásíte potřebné údaje (jméno, příjmení, adresu a telefonní kontakt) a dále přesný seznam potravin či léků, které mají být nakoupeny,“ informovala radnice.

Odběrová místa jsou určena těm, které posílají hygienici, říká středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová

„V průběhu dne vás bude kontaktovat pracovník městské policie, který vám následně domů přiveze nakoupené zboží podle vašeho požadavku a bude finančně vyrovnána platba za váš nákup,“ dodala. Službu je možné objednat na telefonním čísle: 739 827 448.Nepřehlédněte