Netradiční dárek ke Dni matek? Foukaná ozdoba Koulier

20.4.2022
Redakce

Ženy, matky zastávají ve společnosti zásadní roli. Ne každá žena má k výchově svých dětí vždy ideální nebo alespoň dobré podmínky. Přesto všechno se většina žen, které se rozhodly být matkami snaží, jak jen nejlépe mohou, aby svým dětem daly to nejlepší. Rozhodně z jejich pohledu a při svých možnostech. Využijme proto jakýkoli den k oslavě mateřství. Ideálně se pak k tomu nabízí letošní Den matek, který je pohyblivý a letos připadá na 8. května. A protože ve sklárně Koulier pracuji převážně ženy, bude jeho oslava tak trochu oslavou i pro ně. Nejenom pro tento den vznikla kolekce skleněných květin, které můžete darovat na věky. Jedná se o krásnou rukodělnou práci, kterou odekorují obdarované maminky své domovy.

Koulier připravil i speciální voucher, který zahrnuje vstup do skláren spojený s exkurzí a vstupem do tvořivé dílny pro jednu osobu spolu se skleněným ptáčkem nebo srdíčkem. Obdarované ženy dostanou tak nejen vouher, ale zároveň i tip na společně strávený čas. Návštěvu na Oflendě si mohou rodiny společně naplánovat v jakýkoli den v rámci otevírací doby sklárny Koulier.

„Při práci pro ženy a se ženami si uvědomuji, jak moc toho je na ně za poslední dobu naloženo. Sama vím, jak mile u srdce zahřeje třeba malý dárek, pohlazení, poděkování. Proto jsme vytvořili speciální dárkový voucher, který v sobě zahrnuje nejenom malinký dárek v podobě skleněného ptáčka vhodného pro jarní dekorování nebo speciálně vyrobené srdíčko, ale i čas, který blízcí té které ženě věnují. Voucher obsahuje jeden vstup pro obdarovanou do výroby, kde uvidí, jak výrobky vyrábíme, dále vstup do tvůrčích dílen v naší provozovně na Oflendě v Pardubickém kraji, kde si každá žena může dotvořit podle svých představ jednu ozdobu. Voucher se výborně hodí jako dárek právě ke Dni matek,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „Předpokládáme, že obdarovanou pak rodina doprovodí a užije si tak celý den se svoji milovanou maminkou. Termín si každý může vybrat na našich webových stránkách podle otevírací doby sklárny. V našem novém obchodě pak budou čekat nově vytvořené skleněné dekorativní květiny, které našim maminkám zůstanou a nezvadnou,“ dodává Kateřina Šrámková.

Obdobné svátky jako Den matek po celém světě existovaly už dávno v historii, např. ve starověkém Řecku se slavil svátek plodnosti a matek, spojený s uctíváním pohanské bohyně Rhey – Kybelé, matky bohů. V 16. století se v Anglii oslavoval svátek matek pod názvem Mateřská neděle nebo Neděle matek a připadal na postní dobu před Velikonocemi. Mnoho chudých lidí tehdy sloužilo v bohatých domácnostech daleko od domova a nemohlo trávit čas se svými matkami. Proto sloužící dostávali na tento den volno, aby se mohli vrátit domů nebo navštívit kostel ve svém rodném městě, kde žily jejich matky a další příbuzní. Myšlenka mezinárodních a pravidelných oslav tohoto svátku vznikla roku 1907 na počest Anny Reeves Jarvisové, která bojovala za práva matek. Poprvé byl veřejně slaven o rok později. V roce 1914 vyhlásil tehdejší prezident USA Woodrow Wilson první oficiální oslavu Dne matek coby celonárodního svátku, konající se druhou květnovou neděli. V Československu se začal slavit tento den v roce 1923. Jeho propagátorkou byla Alice Masaryková.

Více informací o produktech a akcích, které společnost Koulier pořádá, naleznete na webu www.koulier.cz


Témata:

Nepřehlédněte