Neumrznout na ulici. Praha spouští zimní humanitární pomoc lidem bez přístřeší

6.12.2021
Fefík

Hlavní město zahájilo kompletní zimní humanitární opatření na ochranu lidi bez přístřeší.

Posílí terénní práci, zajistí více než 500 lůžek v noclehárnách a také další speciální opatření pro prevenci i vystonání lidí bez domova z covidu.

Na opatřeních, která obdobně jako loni reflektují protiepidemická nařízení, spolupracují zejména Naděje, Armáda spásy, R-Mosty a Centrum sociálních služeb Praha. To je zároveň – jako příspěvková organizace Prahy – koordinátorem této pomoci, která by měla fungovat do 31. března. V případě dlouhodobých mrazů nebo nepříznivé epidemické situace může být o měsíc prodloužena.

Pro zvlášť ohrožené jedince nebo lidi se zdravotním hendikepem je k dispozici 146 lůžek ve třech zařízeních s nepřetržitým provozem. Další dvě noclehárny mají kapacitu 336 lůžek a v provozu budou i dvě noční centra. Noclehárna na lodi Hermés s kapacitou maximálně 180 lůžek funguje celoročně. Kromě toho bylo v rámci protiepidemických opatření v listopadu otevřeno speciální pobytové zařízení s kapacitou 60 lůžek, kde mohou lidé bez přístřeší strávit karanténu, izolaci nebo se vymarodit. Celkový počet lůžek pro letošní zimní humanitární opatření je 539.

Zdroj: MHMPNepřehlédněte