Nevyužívané hřiště v Třebíči poslouží florbalistům a hokejbalistům

22.4.2022
Redakce

Třebíčský florbalový spolek Snipers Třebíč, který funguje od roku 2004, chce oživit zanedbané hřiště na Polance. Od města si ho na neurčito pronajal loni na podzim, kvůli covidu-19 totiž chtěl mít pro jinak halový sport i venkovní plochu. Po úpravě plochy a mantinelů by mohlo být hřiště přístupné od léta a spolek ho nabídne i jiným sportovním klubům a veřejnosti.

„Už tento týden jsme ho začali uklízet, udělali jsme tam velké brigády, protože deset let žilo hřiště vlastním životem. Nikdo se o to nestaral, bylo tam listí, traviny, náletové dřeviny. Umýváme i mantinely, povrch musíme zbavit mechu,“ řekl předseda spolku Michal Pazderník.

Montáž nové plastové plochy a mantinelů má začít v květnu. Práce jsou asi na dva měsíce. Náklady spolek odhaduje na přibližně 1,5 milionu korun, 700 tisíc korun získá z rozpočtu Třebíče, požádal také o krajskou podporu, o které se ještě nerozhodlo.

Hřiště bude podle Pazderníka sloužit florbalistům i hokejbalistům na zápasy a tréninky. Bude se moci využít i jako plocha pro in-line bruslení, dopoledne by ho mohly navštěvovat školy a školky. Spolek taky počítá, že bude sídlem letních příměstských táborů.

Myšlenka na využití hřiště na Polance podle Pazderníka vznikla v době pandemie, kdy protikoronavirová opatření zakazovala sportování v halách. „Napadla nás Polanka, proto jsme začali zjišťovat, jestli bychom si ji mohli pronajmout, postarat se o ni, protože by tam od jara až do podzimu mohlo být venkovní tréninkové hřiště,“ řekl Pazderník.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte