Nezaměstnanost na jihu Čech se v červenci nepatrně zvýšila

8.8.2022
Jiří Bydžovský

Nezaměstnanost se na jihu Čech v červenci nepatrně zvýšila na 2,4 procent, což je meziměsíčně o 0,2 procentního bodu více. Bez práce bylo 10.574 lidí. Volných míst pak v kraji bylo 19.187, což je o 286 méně než v červnu.

„Zvýšila se poptávka především po sezonních pracích v zemědělství, stavebnictví a sektoru služeb,“ uvedl Jiří Beran z českobudějovické krajské pobočky úřadu práce. Dodal, že úřady práce na jihu Čech zatím evidují minimum zájemců z Ukrajiny. „Ten poměr je opravdu velmi nízký a nijak zásadně to situaci na trhu práce neovlivňuje,“ řekl.

Meziročně byla nezaměstnanost v kraji letos v červnu nižší o šest desetin procentního bodu. Jihočeský kraj měl v červnu druhou nejnižší nezaměstnanost v zemi. Nejnižší byla v Pardubickém kraji, 2,3 procenta. Na jihu Čech je nezaměstnanost stále nejvyšší na Českokrumlovsku, kde je bez práce 3,2 procenta lidí. Nejnižší je na Jindřichohradecku, 1,7 procenta.

Ze současných 10.574 lidí bez práce je drtivá většina ve věkové kategorii 15 až 64 let, kdy se jedná o 9389 uchazečů. Zaměstnání hledá více žen, kterých úřady práce evidují 6116.

Zdroj:čtkNepřehlédněte