Nezletilou dívku napadl v brněnském parku neznámý pachatel

12.5.2022
Redakce

Neznámý pachatel napadl v Brně v parku za bílého dne nezletilou dívku, lidé ji našli v bezvědomí. Napadení mělo podle policistů sexuální podtext, po pachateli pátrají.

Neznámý pachatel napadl nezletilou dívku při venčení psa v pondělí v Juliánově v parčíku ve Slatinské ulici poblíž základní umělecké školy. „Asi 30 minut po 14. hodině zatím neznámý muž dívku zezadu napadl a několikrát ji praštil do obličeje. Když upadla na zem, několikrát do ní kopnul. Ještě před tím, než došlo k napadení, které mělo sexuální podtext, dívka stačila zavolat svému otci,“ uvedl mluvčí Bohumil Malášek.

Otec podle mluvčího reagoval okamžitě. Když nemohl sám rychle na místo, alarmoval dva kamarády. „Ti možná pachatele vyrušili a záhy dívku našli v parku v bezvědomí. V dáli pak zahlédli odcházejícího pravděpodobného agresora,“ uvedl Malášek.

Kriminalistům vyšetřujícím případ se podařilo získat kamerové záznamy, na nichž se pohybuje muž, který by jim mohl poskytnout důležité informace k incidentu. Policie odpoledne vyzvala veřejnost, aby informace o něm sdělila na tísňovou linku. Ve večerních hodinách pak mluvčí Pavel Šváb uvedl, že muž ze záznamu se policistům přihlásil. „Kriminalisté na případu dále intenzivně pracují. Pokud nastane posun v případu, budeme o něm informovat, jakmile to bude možné,“ uvedl Šváb.

Zdroj: ČTK


Témata:

Nepřehlédněte