Dramatická noc plná ohně a kouře se odehrála v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi. Místní autoservis zachvátil rozsáhlý požár, který způsobil škody odhadované na 17 milionů korun. Hasiči byli na místo přivoláni krátce po 22. hodině a okamžitě zahájili náročný boj s plameny.
Vzhledem k závažnosti situace byl vyhlášen druhý stupeň poplachu ze čtyř možných. Na místo se sjelo několik desítek hasičů z celkem 15 jednotek, z toho 11 dobrovolných a 4 profesionální. Jejich společné úsilí přineslo první výsledky až kolem jedné hodiny ranní, kdy se podařilo dostat požár pod kontrolu.
I přes tento úspěch však boj s ohněm zdaleka neskončil. Hasiči pokračovali v dohašování a pátrání po skrytých ohniscích požáru. Mluvčí středočeských hasičů Dominik Pěnička upozornil, že zásah bude pokračovat i v dopoledních hodinách. Po úplné likvidaci požáru zůstane na místě ještě část hasičů, aby dohlíželi na požářiště a předešli případnému opětovnému vznícení.
Přesná příčina vzniku požáru zatím není známa.
Zdroj: ČTK