• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nová autobusová linka spojí tři města

  27.2.2024
  Simona Knotková

  Od neděle 3. března začne jezdit nová autobusová linka, která propojí Uherské Hradiště a Kunovice s vlakovým nádražím ve Starém Městě. Autobusy budou souměstím jezdit každou půlhodinu. 

  „Provoz bude zahájen prozatím ve zkrácené trase Staré Město, železniční stanice – Uherské Hradiště – Kunovice, Petříkovec a zpět. V budoucnu, až bude spuštěn nový systém MHD v Uherském Hradišti, pak Zlínský kraj plánuje prodloužení některých spojů linky z centra Kunovic přes Lidickou ulici do Míkovic a v jednání je i další pokračování až do Vések a Sadů,“ uvedl Jan Malý, manažer marketingu společnosti Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED), která se o integrovanou dopravu v regionu stará.

  Linka bude v provozu v pracovní dny od 05:00 do 22:30. „Po celou tuto dobu nabídne cestujícím třicetiminutový interval v obou směrech. O víkendech a svátcích bude v provozu od 6.30 do 22.00 s třicetiminutovým intervalem po většinu dne. Na území Uherského Hradiště linka propojí místa, mezi nimiž dosud chyběla přímá obsluha veřejnou dopravou,“ uvedl jednatel KOVED Martin Štětkář.

  Na lince budou jezdit nové třídveřové nízkopodlažní autobusy. Cestující s platnou jízdenkou budou moci nastupovat všemi dveřmi. Díky tarifní integraci mezi MHD a krajskou dopravou, která funguje od loňského července, bude na lince platit stejný tarif jako v MHD nebo na jiných autobusových linkách uvnitř souměstí. Jedna jízda s možností přestupu do 45 minut stojí 15 korun, zlevněná sedm korun. Pokud cestující nebude mít platnou jízdenku před nástupem, prodá mu ji řidič. Cestující bude moci platit v hotovosti, bankovní kartou nebo z kreditu na kartě Zetka. „Pro ještě lepší komfort dovybaví dopravce v průběhu dubna vozidla na lince 300 i jízdenkovými automaty u prostředních dveří, které umožní nákup jízdenky bankovní kartou,“ uvedl Malý.

  Linka spojí města s nádražím ve Starém Městě. „Nádraží ve Starém Městě nabízí kvalitní a rychlé spojení Uherskohradišťska se zbytkem kraje i významnou částí střední Evropy. Paradoxně ale cesta na nádraží někdy cestujícím trvala déle než samotná jízda vlakem. Nová linka 300 tento problém pro velkou část cestujících skvěle řeší,“ uvedl náměstek hejtmana Radek Doležel (ANO). Jízdní řád autobusové linky je nastavený tak, aby ve Starém Městě navazovala na příjezdy i odjezdy vlaků.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte