Nová kavárna a rodinná interaktivní expozice vznikají v plzeňském Depu 2015

20.1.2022
Andrea Jančová

Plzeňská kreativní zóna DEPO2015 modernizuje své prostory. Začátek roku 2022 využila ke stavebním úpravám i k přípravě další výstavy. Do nového kabátu se oblékne kavárna, která kromě zrenovovaného prostředí a vybavení nabídne od března i obměněný sortiment.

„V lednu jsme začali v kavárně vrtat, mlátit, malovat a přestavovat, aby si u nás už v březnu mohli návštěvníci dát nejen kávu, ale vybrat si i z cela nové nabídky. Kavárnu chceme otevřít nejen v novém designu, ale i s novým jménem a přístupem,“ přiblížila manažerka marketingu DEPO2015 Lucie Kaslová.

V průběhu ledna a února připravuje tým i novou interaktivní expozici Vzhůru do oblak, která se, stejně jako doposud nejúspěšnější výstava v historii DEPO2015 Tajuplný svět, zaměří na rodinu. „Nová rodinná interaktivní expozice nás provede fascinující cestou touhy lidstva po létání a umožní nám doslova rozpřáhnout ruce a vystoupat vzhůru k oblakům,“ řekla Lucie Kaslová. Otevření se plánuje na pátek 18. března, výstava potrvá do konce srpna.

I přes započaté práce pokračuje rodinná úniková hra Zdrhni bábě! Dostat se z perníkové chaloupky dřív, než se do ní vrátí ježibaba, je možné do 27. února. Denně je také možné vyrazit na stopovací hru Industriální stezka, která vede celým areálem bývalého depa dopravních podniků a přenese velké i malé cestovatele v čase o 150 let zpět. Během této mise je potřeba splnit mnoho záludných úkolů a získat tajný kód ke stroji času, který vezme hráče zpět do současnosti. Stopovací hra je zdarma a je možné si ji projít kdykoli během otevírací doby areálu od 10 do 18 hodin.

Do konce února potrvá v lednu zahájená výstava Krajinoskop. „Prostřednictvím umění chceme poukázat na realitu a závažnost probíhající změny klimatu a jejích dopadů. Myšlenka, která stála za vznikem Krajinoskopu, je popsat prudké změny, které můžeme pozorovat v našem okolí okem mladého umělce. Ať už jde o výstavbu hotelu na místě, kde stál hluboký les, nebo dopady dlouhého sucha, rychlost, se kterou se naše životní prostředí proměňuje, pozoruje každý člověk na této planetě,“ uvedl Jakub Zelený z organizace Člověk v tísni, která výstavu pořádá. Výstava je zdarma k vidění v Tržnici DEPO.

Zdroj : vzNepřehlédněte