Nová parkovací místa v Sokolově budou placená, z ulic hornického města zmizí autovraky

24.7.2021
Roman Kořinek

„Zvolíme razantnější postup při řešení této otázky a naplno využijeme znění zákona a možností, které nám dává. Víme, že autovraky jsou problémem i našeho města a městská policie tuto otázku začne intenzivněji řešit,“ uvedl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez).

O tom, že tento nástroj funguje, se přesvědčili například v Ostrově na Karlovarsku, kde nuceným odtahem autovraků a nepojízdných vozidel uvolnili více než čtyřicet parkovacích stání. V Sokolově ale plánují i stavbu tří lokalit, kde budou nová parkovací místa placená.

„Bude se jednat o lokalitu bývalé vodárny, kde bude vybudováno osmdesát nových míst a pak plánujeme stavbu dvou parkovacích domů. V každém z nich počítáme s šedesáti placenými místy,“ pokračuje místostarosta.

Cenovou politiku ještě vedení města neřešilo, předpokládá se ale, že parkovné vyjde na několik set korun měsíčně. První placené parkoviště v bývalé vodárně se začne stavět ještě letos a dokončeno má být v červenci příštího roku.

„Předpokládáme, že si lidé zakoupí parkovací kartu na celý rok a budou mít garantováno volné místo. V plánovaných parkovacích domech to bude stejné. Ty ale začneme stavět až následně, tedy první v roce 2022 a druhý o rok později,“ dodala starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Zdroj: vzNepřehlédněte