• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Nová plzeňská čtvrt nabídne stovky bytů

    První obyvatelé už převzali byty v nové plzeňské čtvrti Triangl Park na Borských polích u univerzity. Do jara 2028 tam vznikne dohromady 650 bytů za 1,75 miliardy Kč. Všechny už jsou prodané. Teď se staví poslední, třetí etapa 187 bytů za 450 milionů korun. Završí 25letou snahu proměnit tuto část Plzně v moderní a bezpečnou čtvrť, řekl místní stavitel a investor Michal Fictum. Jeho firma Miras je generálním dodavatelem, developerem je Borská pole development ze skupiny Miras Group.

    Podle Fictuma jde o jeden z největších rezidenčních projektů v Plzni. Firmy ze skupiny jsou současně stavitelem i developerem, což jim umožňuje rychlejší realizaci i řízení staveb a dále kontrolu nákladů, kvality i převzetí plné odpovědnosti za dílo, řekl.

    Hrubá stavba poslední etapy Triangl Parku se čtyřmi bytovými domy bude dokončena příští měsíc. „Držíme plánovaný termín. Stavba už dosahuje čtvrtého a pátého nadzemního podlaží,“ řekl výrobní ředitel firmy Miras – stavitelství a sanace Pavel Zolotarev. V dubnu začnou stavbaři s fasádami, poté přijdou na řadu venkovní plochy, komunikace a úpravy okolí domů.

    Plzeň teď převzala nově vybudovanou dopravní a technickou infrastrukturu. „Do vlastnictví a správy města přešlo 13 pozemků o rozloze téměř 5000 metrů čtverečních. Developer do její výstavby investoval ze svého zhruba 40 milionů korun. Do jara 2028 dosáhne celková investice do městské infrastruktury 90 milionů,“ uvedl Fictum.

    Soukromě vybudovaná oblast se tak podle Michaely Vítovské, právničky Borská pole development, stává oficiální součástí města. „Předali jsme silnice, veřejné osvětlení, kanalizaci, vodovod, přechody pro chodce, mobiliář a zeleň se stromy,“ řekla. Každá část prošla kontrolami, revizemi a kolaudačními řízeními. Město bude v lokalitě dělat údržbu komunikací a zeleně a zajistí provoz osvětlení a svoz odpadu. Součástí jsou také autobusové zastávky pro novou městskou linku.

    Triangl Park vzniká na ploše téměř 40 000 metrů čtverečních. První etapa se 194 byty je kompletně hotová, druhá už téměř také. Nabízí malometrážní jednotky i prosklené penthousy, luxusní velkometrážní byty v nejvyšších patrech. V areálu vzniká centrální park, dětská hřiště a komerční prostory. Do oblasti se prodloužila Cínová ulice a vznikly tam nové ulice Železná a Měděná. Názvy podle Fictuma odkazují na průmyslové dědictví Plzeňska, které je historicky založené na tradici zachování kovů.

    Miras letos začne i s přestavbou hotelu Škoda v centru Plzně na moderní hotel. Vedle staví projekt Sisters, který se stane třetí nejvyšší obytnou stavbou v ČR. Dvě věže, vysoké 94 a 83 metrů, sw 175 byty vyrostou do roku 2028.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte