Nová sezóna začíná! Vodáci v Bohumíně odemknou Odru

18.6.2022
Redakce

Novou vodáckou sezonu na řece Odře zahájí příští sobotu vodáci v Bohumíně na Karvinsku. S tradičním odemčením řeky začne fungovat i městská půjčovna lodí, která bude v provozu až do 24. září. K oblíbené atrakci se ve městě vrací po dvouleté koronavirové pauze.

„Odemykání meandrů Odry si našlo pevné místo v kalendáři bohumínských městských akcí. Milou tradici načas narušila epidemie koronaviru, teď je zase zpátky. Plavba vede nejkrásnějšími zákrutami přírodní památky,“ uvedla mluvčí radnice Jana Končítková. Letošní ročník akce je naplánován na sobotu 25. června. Zhruba dvouhodinová plavba začíná u starého hraničního mostu a vodáci následně vyrazí na sedmikilometrovou cestu za soutok Odry s Olší do polského Zabelkówa.

Odemknutím meandrů Odry se spustí i provoz městské půjčovny lodí, která bude fungovat vždy v soboty, neděle a svátky. „Účastníci mohou vyplout buď na vlastních lodích, nebo využít nabídky městské půjčovny. Zapůjčení městské kánoe nebo raftu je zdarma, zájemce zaplatí pouze za dopravu lodě z cílové stanice zpátky do Bohumína. U dvoumístné kánoe tato platba představuje sto korun, cena za dopravné u čtyřmístného raftu je dvojnásobná. Zdarma se zapůjčují kromě lodí také pádla, vesty a lodní vaky.

Provoz půjčovny pro město zajišťují dobrovolní hasiči ze Starého Bohumína. V nabídce mají kánoe pro dvě až tři osoby i čtyřmístné rafty. Plavidlo je nutné si předem rezervovat prostřednictvím elektronického rezervačního systému, který je dostupný na webu města.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte