Nové vedení Plzeňského kraje pomůže Sušické nemocnici

18.11.2020
Jan Weinfurter

Po tři měsíce bude kraj dávat městu 1,5 milionu korun měsíčně, což pokryje asi polovinu ztráty nemocnice. Po jednání vedení kraje s radou města Sušice jako valnou hromadou nemocnice a její dozorčí radou to řekla hejtmanka Ilona Mauritzová (ODS).

„Pracovní skupinu chceme sestavenou mít do pátku, od pondělí začne pracovat,“ uvedla. Město určí člověka, který s ní bude spolupracovat. Komise zanalyzuje smlouvy s pojišťovnou, provozní náklady a personální a odborné zabezpečení nemocnice. Poté kraj předloží možné varianty řešení.

„Nemocnice buď zůstane městská a kraj bude přispívat na péči, jako dává na své nemocnice, nebo řekneme, za jakých okolností a v jakém rozsahu by byl kraj ochoten nemocnici převzít do Nemocnic Plzeňského kraje (skupina šesti krajských nemocnic),“ uvedla.

Hejtmanka dodala, že všichni radní města byli rádi, že se situace nemocnice bude řešit celkově, nikoliv jednorázovým příspěvkem. „Ale že se budeme zabývat budoucností zařízení a poskytováním péče občanům této oblasti,“ uvedla Mauritzová.

Vedení kraje požádalo starostu a vedení města, aby apelovali na lékaře, aby neodcházeli a dali šanci novému vedení kraje. „Aby nám dali tři měsíce, abychom jim mohli představit novou koncepci fungování této nemocnice,“ uvedla Mauritzová. Kraj podle ní nemůže řešit personální otázky zdravotnického zařízení.

Kraj by dal každý měsíc nemocnici 1,5 milionu Kč, což je podle hejtmanky polovina odhadované měsíční ztráty. „Město řeklo, že je schopno po tři měsíce tyto peníze dát také,“ uvedla.Nepřehlédněte