Nový běžecký ovál a hřiště bude ve Vyškově ještě letos

5.5.2022
Jan Štoll

Školáci ve Vyškově si už letos užijí při sportu na Sokolském hřišti nový běžecký ovál i hřiště pro míčové hry. V záloze na další roky zůstane přidání zimního venkovního kluziště.

Částečně škvárový areál se letos výrazně promění. Dávno nesplňuje současné požadavky na obdobná sportovní zařízení. Žáci sousední Základní školy Tyršova a sportovní veřejnost se tak dočkají kvalitních povrchů, víceúčelového hřiště, moderního zázemí.

„Dispoziční úpravu představuje prodloužení atletického běžeckého oválu o třech drahách na 200 metrů v souladu se současnými požadavky. Lajnování drah bude myslet na nejrůznější běžecké disciplíny. Chybět nebude rovinka s doskočištěm pro skok daleký, uvnitř běžeckého oválu pak dvě multifunkční hřiště pro futsal, volejbal, florbal, házenou a jiné sporty,“ vyjmenoval vyškovský starosta Karel Jurka (ODS).

Kompletně zmizí stávající oplocení, ohradní zeď u parkoviště kina Sokolský dům i nevyužívaná betonová konstrukce u cyklostezky. Radnice v lokalitě rovněž počítá s tribunou pro diváky, zázemím pro sportující a se zvýšením počtu parkovacích míst stávající plochy u Sokolského domu. Město zároveň neopouští možnost instalace zimního venkovního kluziště. Chladicí technologie je součástí celkového řešení stavby, včetně rolby a doprovodných zařízení. Nebude ale v letošním roce, zůstane k dispozici jako samostatná investice pro další období.

stoNepřehlédněte