Nový parkovací dům v Opavě otevře své brány v červnu

13.5.2022
Redakce

Nový parkovací dům pro 246 automobilů nedaleko opavského východního nádraží bude otevřen 6. června. Vznikl v oblasti, kde mají řidiči dlouhodobě problémy najít místo k parkování. Stavba s náklady okolo 190 milionů korun měla zpoždění zaviněné počasím.

„Veřejnost bude moci parkovací dům využívat od 15:00,“ uvedl primátor města Tomáš Navrátil. Parkování bude v domě první hodinu zdarma, za každou další řidiči zaplatí deset korun. „Stejný systém funguje i na dalších místech, kde máme parkovací místa,“ řekl.

Původně radnice počítala s dřívějším zahájením provozu, výstavbu ale zpozdilo nepříznivé počasí. „Kvůli nízkým teplotám se tak nemohlo stát dříve,“ řekl mluvčí opavské radnice Roman Konečný.

Nový parkovací dům není jedinou stavbou svého druhu, kterou opavská radnice připravuje. „Projektový tým usilovně pracuje i na přípravě další dopravní stavby, a to parkovacího domu na Masařské ulici. Ten by zjednodušil parkování v centru města,“ dodal primátor Navrátil. Tato stavba by podle něj mohla začít příští rok.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte