• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Nový sklad na Pardubicku přinese desítky nových pracovních míst

  23.11.2023
  Redakce

  Nový sklad s kapacitou 40 tisíc paletových míst uvádí do provozu společnost MD logistika v Dašicích. Tři čtvrtiny plochy pronajala logistické společnosti JUSDA Europe. Ta navýší počet svých zaměstnanců o několik desítek. Sklad za téměř půl miliardy korun vybudovala pardubická stavební firma MARHOLD.

  Hlavní sortiment uskladněného zboží bude tvořit spotřební elektronika a součástky do automobilového průmyslu. Strategické umístění skladu s napojením na dálniční síť ČR umožní společnosti JUSDA Europe nabízet kompletní škálu skladových řešení včetně možnosti provozu v režimu 24/7.

  „Pardubice a celý Pardubický kraj je pro nás a naše klienty klíčová lokalita. Znalost lokálního prostředí a pevná zaměstnanecká platforma nám s rozšířením skladů dovolí poskytnout tuzemským i zahraničním zákazníkům nové kapacity s nejvyšší úrovní zabezpečení dle certifikace TAPA A. Mezi doplňkové služby bude patřit kompletace sestav, kontrola kvality při příjmu zboží, třídění, nebo just-in-time dodání,“ uvádí Petr Škoda, generální ředitel společnosti JUSDA Europe.

  Pokročilý skladový řídicí systém a moderní manipulační technika zrychlí interní procesy od příjmu, přes ukládání, kontrolu zásob, výdej až po expedici. Nejmodernější sklad JUSDY využívá pro zakládání zboží systémové vozíky, které jsou naváděné pomocí indukčního vedení. JUSDA nabízí možnost skladování a manipulaci standardních i nestandardních palet, zboží na slipsheetech, ale také kusového zboží a materiálu.

  „Díky otevření skladu v Dašicích navyšujeme personální základnu. Celkově to znamená obsazení několika desítek nových pracovních míst, převážně na pozicích skladník, manipulant nebo obsluha VZV. Hledáme i vedoucí směny a další specialisty do logistiky,“ shrnuje Jitka Kratochvílová, HR ředitelka společnosti JUSDA Europe.

  Nová budova je napojena na stávající infrastrukturu s vnitřní komunikací pro kamiony. U vybavení byl kladen důraz na nízké energetické nároky s ohledem na environmentální požadavky, například inteligentní LED osvětlení nebo vsakovací pole pro dešťovou vodu. Vzduchotechnika skladu je vybavena rekuperací a využívá tak odpadní teplo odcházejícího vzduchu pro vytápění. Její střecha v budoucnu umožní instalaci solárních panelů.

  „Investicí do vlastních kapacit zlepšujeme naši konkurenceschopnost a snížíme závislost na pronajímatelích skladových ploch. Dispozice skladu umožňuje variabilní uspořádání, abychom mohli pružně reagovat na potřeby našich zákazníků. Jsme rádi, že jsme pro nový sklad nalezli stabilního partnera, kterým je JUSDA Europe,“ dodává Robert Kuchar, generální ředitel společnosti MD logistika.

  Za výstavbou jednoho z největších skladů v Pardubickém kraji stojí stavební firma MARHOLD, pro kterou se jedná z hlediska objemu o největší projekt v její historii. „S výstavbou velkoskladů máme bohatou zkušenost, byť to není zdaleka naše hlavní činnost. V minulosti jsme realizovali například výrobní haly pro firmy Kiekert, Apaq i dvě mrazírenské haly přímo pro MD logistika, ale tento projekt patří v historii naší společnosti k nejvýznamnějším z hlediska objemu,“ uvádí Lukáš Skokan, předseda představenstva společnosti MARHOLD a dodává: „Výjimečná není pouze svojí plochou, ale také rychlostí realizace stavby, která se dostala pod jeden rok. Geologické podmínky si vyžádaly založení stavby na 193 základových pilotech z téměř tisíce metrů krychlových betonu.“

  Zdroj: Tisková zpráva  Nepřehlédněte