Nuselský pivovar ovládnou pivní slavnosti

4.10.2019
Zuzana Půrová

První ročník Nuselských pivních slavností začne ve 13.00 hodin, na programu je několik hudebních vystoupení, do Nuslí přijede třeba Swingový Big Band, večer vystoupí Tony Ducháček a Garage nebo David Kraus and Band.

Piva třinácti minipivovarů

Těšit se mohou návštěvníci i na akrobatické vystoupení Cirqueon, Divadlo Ančí a Fančí, airsoftovou střelnici či tvořivé dílničky. Prohlédnout si bude možné výstavu, která představí budoucí podobu pivovaru a okolí, i pivovar samotný. K ochutnání bude nabídka piv třinácti minipivovarů a dobroty od místních podnikatelů. Přístup na akci, kterou pořádá Penta Real Estate společně s městkou částí Praha 4, je z ulice Bělehradská.

Petra Pudová: Praha 4 je velmi sympatická

Penta Real Estate chce v místě současného brownfieldu v pražských Nuslích vybudovat na téměř 32 000 m2 novou městskou čtvrť, přičemž investovány zde mají být zhruba dvě miliardy korun. Vzniknout zde mají stovky bytů, několik z nich atypických, v památkově chráněné budově pivovaru ze 17. století se ale počítá i s kancelářemi, ale zejména s tím, že prostor se opět otevře veřejnosti a byť je v plánu výstavba, zachováno má být genius loci místa. Revitalizována má být i část potoka, pivovar s okolními ulicemi by potom propojila nová lávka.

Socha generála Karla Kutlvašra

Najít by zde lidé měli restauraci, možná i minipivovar a zachováno má být malé náměstí, kde by se mohly pořádat lokální kulturní akce. Pro zajímavost, na náměstíčku by měla stát socha legionáře a generála Karla Kutlvašra, který velel Pražskému povstání. Po roce 1948 se však stal nepohodlným pro komunistický režim a poté pracoval v Nuselském pivovaru jako noční vrátný.Nepřehlédněte