O komplikaci méně. Po pěti měsících se v Plzni otevírá Zborovská ulice

1.7.2022
Andrea Jančová

Skvělá zpráva pro řidiče! Dnes se po pěti měsících otevřela Zborovská ulice a průjezdná je znovu pro osobní i nákladní vozidla. Skončila zde rekonstrukce kanalizace a vodovodního řadu. Stavba začala v únoru a byla dokončena přesně podle plánu.

Ve zhruba čtvrtkilometrovém úseku nechala Vodárna Plzeň zrekonstruovat kanalizaci mezi Samaritskou ulicí a areálem Správy a údržby silnic Plzeňského kraje. Oprava začala 14.února a opravovaným úsekem mohla projíždět jen městská hromadná doprava včetně trolejbusů a vozidla integrovaného záchranného systému. Objízdná trasa pro automobilovou dopravu vedla ulicemi Samaritská, 17. listopadu, Klatovská, ulice U Trati.

Součástí akce bylo také obnovení vodovodního řadu v délce přes 400 metrů v Doudlevecké ulici. Poslední činnosti už budou probíhat mimo komunikaci do letošního podzimu. „Nově navržená kanalizační stoka byla provedena z kameninového potrubí v téměř čtyřmetrové hloubce, a to včetně obnovy kanalizačních přípojek. Díky úplné uzavírce běžely práce mnohem rychleji,“ doplnil technický ředitel vodárny Radovan Škarban. Investorem stavby byla VODÁRNA PLZEŇ a náklady se vyšplhaly na téměř 44 miliónů korun.

Zdroj :vz, Magistrát města PlzněNepřehlédněte