O očkování bez registrace je na západě Čech zájem. Fronty se ale netvoří

23.7.2021
Andrea Jančová

Později už zájemci chodili průběžně a fronty nevznikaly. Zájemci o očkování uváděli jako důvod, proč přišli k očkování až dnes, časovou zaneprázdněnost i složitost registračního systému.

Poměrně velký zájem o očkování měla i další místa v kraji, například Domažlická nemocnice nebo očkovací místo v kulturním domě ve Stodu, potvrdil mluvčí krajských nemocnic Jiří Kokoška. Velkokapacitní očkovací místo v Plzni nabídne očkování bez registrace i v sobotu, další termín pro vybraných devět míst určil Plzeňský kraj na příští pátek 30. července. V kraji je dostatek vakcín a zájemci se nemusí bát, že by se na ně nedostalo, řekl Kokoška.

„Ve Stodu byl zpočátku poměrně velký zájem, v Domažlické nemocnici čekali někteří lidé už od 6:00 od rána, během jedné hodiny v Domažlicích naočkovali bez registrace 90 lidí,“ popsal Kokoška. Jako hlavní důvod, proč se k očkování neregistrovali, uváděli podle něj lidé v Domažlicích například komplikace s registračním systémem, že nerozumí, co znamená PIN 2 a podobně.

Některé okresy Plzeňského kraje mají v posledních zhruba dvou týdnech nejvyšší sedmidenní počty nově nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel z celé České republiky. Hejtmanství kromě uvolnění termínů pro očkování bez registrace vyslalo do terénu mobilní očkovací týmy, které objíždějí odlehlejší vesnice a očkují bez předchozí registrace místní zájemce.

Očkování bez registrace bude možné pouze pro dospělé od 18 let. Děti od 12 let musí být kvůli přítomnosti zákonného zástupce, pediatra a sestry, registrovány do vyčleněných center. Očkování bez registrace je možné pouze první dávkou. Termín druhé vygeneruje každému zájemci systém.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte