Obchvat Lubence výrazně ulevil obyvatelům obce, silničáři na něm ale pracují dál

13.10.2021
Roman Kořinek

Dálnice D6 je v úseku obchvatu Lubence od konce letošního srpna v plném provozu. Práce na jeho úplném dokončení jsou ale stále v běhu. Podle pracovnice vztahů k veřejnosti Ředitelství silnic a dálnic Dany Zikešové se ale tyto práce netýkají hlavní trasy a nemají vliv na provoz spojnice mezi Karlovými Vary a Prahou.

„Obchvat máme v plném provozu a řidiči zde projedou bez omezení. Na tomto úseku jsme ale ještě neskočili a mimo hlavní trasu pracujeme dál. Do konce tohoto roku zde například provedeme přeložku veřejného osvětlení, dešťovou kanalizaci, opěrnou zeď či pochozí římsu. Stihneme také zahájit přeložky polních cest a úpravu koryta Blšanky,“ vysvětluje Dana Zikešová, proč se stále v okolí nové části dálnice pracuje.

A práce tam neskončí ani v roce 2022, kdy se bude dokončovat obratiště autobusů a přeložka silnice I/6 v pětasedmdesátém kilometru.

„Vybudování nového úseku dálnice D6 Lubenec – obchvat výrazně ulevil obyvatelům obce. Ze­jména vyloučení těžké nákladní dopravy a její převedení na přeložku podstatně zmenší vliv hluku a exhalací na obyvatele a vliv vibrací na okolní objekty. Dálnice D6 také výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti a plynulosti dopravy, ke zkrácení pře­pravní doby směrem k západním hranicím a umožní lepší spojení mezi Českou republikou a Německem,“ dodala pracovnice vztahů k veřejnosti.

Aktuálně se na trase Karlovy Vary – Praha nepracuje na žádném novém úseku. Před zahájením je část v okolí obce Krupá.

Zdroj: vz

 


Témata:

Nepřehlédněte